Jičínsko

Jičín

Turisticky vyhledávané město Českého ráje je vzdálené 10 km od našeho penzionu. Největšího rozmachu zaznamenalo za doby Albrechta z Valdštejna. Dominantou města je Valdická brána a náměstí s historickými domy a podloubím po celém obvodu. K Jičínu také neodmyslitelně patří pohádková postava loupežníka Rumcajse. Každoročně se zde koná festival Jičín-město pohádky.

 

Aquacentrum Jičín

Aquacentrum s letní venkovní plochou a lehátky nabízí široké vyžití a zábavu pro celou rodinu. Najdete tu plavecký a dětský bazén, skokanský bazén, dětské brouzdaliště, 96m dlouhý tobogan, divokou řeku, vodní páru, saunu, solárium, bowling.

 

 

Prachovské skály

Skalní město čítající přes 200 velkých skalních věží a nespočet dalších skal začíná jen několik set metrů od našeho penzionu.

 

 

Jinolice

Jinolické rybníky s možností koupání, písčitými a travnatými plážemi, občerstvením a veřejným tábořištěm patří k oblíbeným místům Českého ráje. Nacházejí se 2,5 km od našeho penzionu v malebném prostředí pod Prachovskými skalami.

 

 

Trosky

Silueta zříceniny hradu je symbolem Českého ráje. Z našeho penzionu se můžete vydat na Trosky pěšky nebo na kole; lesem po červené turistické trase je to 10 km. Pokud sestoupíte do údolí pod Troskami, objeví se před vámi krásná zákoutí s romantickými rybníky. Patrně nejznámějším z nich se stal Věžák, jedno z míst Českého ráje, ve kterém se natáčel divácky úspěšný film Jak dostat tatínka do polepšovny.

 

Rovensko pod Troskami

Rovenské rebelantské zvony jsou obráceny srdcem vzhůru. Rozeznít je prý dovede jen deset lidí na světě. V neděli v poledne můžete být svědky netradičního zvonění, které tu trvá již od roku 1630. Jedním ze současných zvoníků je i Pavel Matys: „Mám štěstí, že mi bylo umožněno stát a dotýkat se míst, na kterých, jistě se stejnou úctou, stáli mnozí přede mnou. A zvuk zvonů? To je směsice volnosti, svobody, naděje, majestátní hlas důstojnosti, který vždy osloví a rozechvěje i duše těch nejotrlejších. Mockrát jsem to viděl.“

 

Zámek Dětenice

Z původně renesanční tvrze vznikl koncem 18. století zámek. V letech 1998 – 2000 byl renovován a znovu otevřen pro veřejnost. Je zde sbírka obrazů, zbraní a dobový nábytek. V parku je fontána se sousoším kentaura s nymfou.

 

 

Dětenická krčma

Mezi turistické atrakce regionu se v posledních letech zařadila i středověká krčma v Dětenicích, která nabízí obsluhu s „poněkud drsnou staročeskou mluvou“ a večerní středověký program s šermíři a kejklíři všeho druhu.

 

Zpět na Kam na výlet