zpět

Vaše dotazy

Může tradiční čínská medicína pomoct s tímto zdravotním problémem? Napište nám.
Na Váš dotaz odpovíme emailem, nebo odpověd´ zveřejníme na našich stránkách. U dotazů, které vás budou nejvíce zajímat, zpracujeme danou problematiku do samostatného článku.

Zveřejněné dotazy jsou v anonymní podobě.

12 Responses to Vaše dotazy

 1. Imunita napsal:

  Dobrý den,
  lze zlepšit pomocí čínské medicíny imunitu?

  • Odpověď napsal:

   Dobrý den, ano, zcela určitě. Vaši imunitu můžete výrazně ovlivnit už „jenom“ tím, že podle doporučení terapeuta upravíte nebo změníte své stravování (dietetika je základním stavebním pilířem ke zlepšení imunity) a životní styl (např. nedostatek kvalitního spánku imunitu oslabuje). TČM má ovšem další nástroje, jak posilovat Váš organismus: Fytoterapii (jedná se především o individuální bylinnou směs v podobě odvarů bylin), případně také akupunkturu, a zapomínat bychom neměli ani na ucelený systém cvičení Čhi-kung, jehož smyslem je aktivovat v těle zablokovanou energii a uvolnit nahromaděný stres, který imunitě velmi škodí.

 2. Bolesti hlavy napsal:

  Dobrý den, trpím bolestmi hlavy, pomůže mi akupunktura?

  • Odpověď napsal:

   Dobrý den, bolesti hlavy patří v dnešní době k poměrně velmi rozšířeným zdravotním problémům. Je potřeba na základě podrobného vyšetření určit příčinu, tzv. kořen nemoci, upravit životní styl – spánek, výživu, pohyb, stres a potom je dobrý předpoklad, že pomocí TČM se Vaše stavy značně zlepší.

 3. Menopauza napsal:

  Dobrý den, trápí mě noční pocení v menopauze. Je mi 58 let a už více jak 6 let se potím. Gynekolog mi navrhuje hormonální léčbu, o kterou nemám zájem. Existuje možnost se léčit bylinkami?

  • Odpověď napsal:

   Dobrý den, tradiční čínská medicína umí velmi dobře zmírnit příznaky klimakteria a období po menopauze tak, aby se žena cítila opět komfortně bez pocení, návalů horka a případně nervozity.

 4. Krev v moči napsal:

  Dobrý den, několikrát jsem byla přeléčena antibiotiky, bakteriální nález v moči je negativní, ale stále se objevuje v moči krev. Umí si s tím poradit čínská medicína?

  • Odpověď napsal:

   Dobrý den, myslím, že ano. Je potřeba navštívit terapeuta TČM, který doplňujícím vyšetřením ověří, zda se jedná o přetrvávající horko ve Vašem těle a navrhne Vám buď léčbu bylinami nebo akupunkturou.

 5. Otoky nohou napsal:

  Dobrý den, trápí mě otoky nohou, i přes léčbu diuretiky nedochází k nápravě, nedostanu se do žádné jiné boty než pantoflí. Můžete mi nějak pomoci?

  • Odpověď napsal:

   Dobrý den, záleží na tom, o jaké otoky se jedná, což zjistí terapeut při komplexním vyšetření Vašeho zdravotního stavu a podle toho Vám nastaví léčbu. Po 2-3 měsících byste měla již vidět dobré výsledky.

 6. Průjmy napsal:

  Dobrý den, už několik let trpím průjmy a klasická medicína mi zatím nepomohla. Co se s tim dá dělat pomocí čínské medicíny?

  • 0dpověď napsal:

   Dobrý den, pravděpodobně se bude jednat o nerovnováhu mezi jinem a jangem uvnitř Vašeho těla. Je důležité navštívit terapeuta TČM a nechat se vyšetřit. Pokud dojde k opětovné rovnováze těchto dvou sil za pomocí bylin, akupunktury, dietetiky, měl by se Váš problém časem vyřešit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *