zpět

Vaše dotazy

Může tradiční čínská medicína pomoct s tímto zdravotním problémem? Napište nám.

Zveřejněné dotazy jsou v anonymní podobě.

 

6 Responses to Vaše dotazy

 1. Imunita napsal:

  Dobrý den,
  lze zlepšit pomocí čínské medicíny imunitu?

  • Odpověď napsal:

   Dobrý den, ano, zcela určitě. Vaši imunitu můžete výrazně ovlivnit už „jenom“ tím, že podle doporučení terapeuta upravíte nebo změníte své stravování (dietetika je základním stavebním pilířem ke zlepšení imunity) a životní styl (např. nedostatek kvalitního spánku imunitu oslabuje). TČM má ovšem další nástroje, jak posilovat Váš organismus: Fytoterapii (jedná se především o individuální bylinnou směs v podobě odvarů bylin), případně také akupunkturu, a zapomínat bychom neměli ani na ucelený systém cvičení Čhi-kung, jehož smyslem je aktivovat v těle zablokovanou energii a uvolnit nahromaděný stres, který imunitě velmi škodí.

 2. Bolesti hlavy napsal:

  Dobrý den, trpím bolestmi hlavy, pomůže mi akupunktura?

  • Odpověď napsal:

   Dobrý den, bolesti hlavy jsou velmi rozšířenou problematikou dnešní doby. Je potřeba na základě podrobného vyšetření určit příčinu, tzv. kořen nemoci, upravit životní styl – spánek, výživu, pohyb, stres a potom je dobrý předpoklad, že pomocí TČM se Vaše stavy značně zlepší.

 3. Krev v moči napsal:

  Dobrý den, několikrát jsem byla přeléčena antibiotiky, bakteriální nález v moči je negativní, ale stále se objevuje v moči krev. Umí si s tím poradit čínská medicína?

  • Odpověď napsal:

   Dobrý den, myslím, že ano. Je potřeba navštívit terapeuta TČM, který doplňujícím vyšetřením ověří, zda se jedná o přetrvávající horko ve Vašem těle a navrhne Vám buď léčbu bylinami nebo akupunkturou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *